<- Geografija

Lietuvos architektūra

10kl

mantas
Aa

PRISTATYMAS


Ylakių Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia stovi Ylakių miestelyje.. Pastatyta po 1899 m. I šią bažnyčia dažniausiai užsuka tie, kurie mokosi katalikų feologijos bei labai tikintys žmonės.

Plinkšių dvaras- nors ir apleistas, jis buvo pastatytas XIX a. Klasicizmo stiliu, Pinkšuose. Bei šis dvaras turi daugiausia istorinio pobūdžio informacijos negu kiti dvarai ar bažnyčios.

Astravo dvaras- vienas raiškiausių XIX a. romantizmo architektūros sodybų Lietuvoje. Išsidėsčiusi Astrave, Širvėnos ežero pusiasalyje. Jašiūnų dvaras- Įkurtas XIX a. Jašiūnuose, dvaro puošmena- tai aplink ji supantis parkas kuriame auga apie 30 rūšių spygliuočių ir lapuočių medžių.

Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčia- pastatyta 1685m. Kaune, Nemuno dešiniajame krante. Vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia. Kurioje vyksta pamaldos lietuvių ir lenkų kalbomis.

Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia- stovi Vilniuje, Antakalnyje. Šalia yra Jono Pauliaus II aikštė. Pastatyta 1675m. Joje taip pat kaip ir Šv. Kryžiaus vyksta pamaldos lenkų ir lietuvių kalbomis

Sapiegų rūmai- tai brandžiojo baroko stiliaus rūmai, kurie buvo įkurti XVII a. Įdomesnis faktas jog šių rūmų architektas buvo Giovanni Pietro Perti. Jo teritorijoje auga Sapiegų parko liepa.

Gedimino pilis- pastatyta XV a., Vilniuje ant Gedimino kalno, po jos sudegimo ji buvo atrestauruota XX a. pradžioje į Gotikinio stiliaus pilį, kurią mes matome dabar. (Įdomus faktas tai kad ją buvo sunku įveikti priešams nes kalnas buvo labai status.) ((nezinau ar i tema))

Perkūno namas- pastatyta XV a. I pusėje, Vilniaus senamiestyje, šis namas nėra labai ypatingas tiesiog Gotikinio stiliaus architektūros stiliaus priminimas ,bei įdomi vieta gyventojams vaikštant Vilniaus senamiesčiu.

Trakų salos pilis – gotikinė pilis Trakų mieste Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. II dalyje. Ji išsiskiria tuo kad ji pastatyta saloje ir ją supa vanduo. Jos viduje yra medžiokles muziejus ,o šalia jos yra padarytas parkas

(Daugiausia pastatų Lietuvoje buvo pastatyta būtent šuo stiliu.)

Panašūs šaltiniai

Geografija

Visos pamokos ir konspektai →

Nerandi atsakymų į klausimus? Atrask juos su korepetitoriu NEMOKAMAI!
Nuo šiol Edukamentas išvien dirba kartu su Alfa klase, bene geriausiais korepetitoriais Lietuvoje. Su kodu EDUKAMENTAS pirma pamoka – nemokama.