← Literatūra

Patreon icon   Tik Patronams

Romualdas Granauskas
„Gyvenimas po klevu“, „Medinės akys“, „Su peteliške ant lūpų“

Žemaitijoje kilęs autorius (1939-2014 m.), ištrauktas iš privalomos literatūros sąrašo. Konspekte pastraipa apie individo ir bendruomenės santykį, atsakymai į esminius teorinius klausimus. Yra pateiktis „Su peteliške ant lūpų“.

23 min (4798 ž.)

proza besidomintiems

[Nuotrauka] A. Aleksandravičiaus nuotrauka, 1998 metai

A. Aleksandravičiaus nuotrauka, 1998 metai

Aa

Glaustai: kontekstas

Romualdas Granauskas (g. 1939 m. balandžio 18 d. Mažeikiuose) – prozininkas, dramaturgas.

Baigė Sedos darbo jaunimo mokyklą, dirbo Skuodo laikraščio „Mūsų žodis” ir žurnalo „Nemunas” redakcijose, statybininku, šaltkalviu, radijo korespondentu, mokytojavo Mosėdyje.

Apsakymus pradėjo spausdinti 1954 m. Rinkiniuose „Medžių viršūnės” (1969 m.), „Duonos valgytojai” (1975 m.) kalba apie išeinančią senąją žemdirbių kartą, jos papročius, buitį, moralinį kodeksą. Bene svarbiausias R. Granausko kūrinys buvo apysaka „Gyvenimas po klevu” (1988 m.), kuri atkreipė visos visuomenės dėmesį. Gamta, istorija ir mitologija – visu tuo pasižymi brandžiausia apysaka „Jaučio aukojimas” (1975 m.).

Skaityti daugiau

„Turėdamas gražaus laiko, mokiau save išminties, taip pat nuoširdumo ir teisybės. Pamažu man išaugo galva ir kūnas: tokio pat didumo, kaip ir kitų žmonių, ir ėmė judėti visokie jausmai ir mintys, tik iš pradžių ne taip smarkiai, o paskui vis smarkiau ir smarkiau.“ (Novelė …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk bent 3 EUR mūsų veiklai ir gauk neribotą prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių patronų privilegijų. Patreonas — plačiai naudojama platforma, kuria milijonai žmonių paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Aplankyti Patreoną

💖 Nusiųskite žinias draugams!

Daugiau tokio turinio

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →