Slava Ukraini! 🇺🇦
← Literatūra

Tik per „Contribee“

Icchokas Meras, Ona Šimaitė, Marius Ivaškevičius ir kiti
Holokaustas ir romanas „Lygiosios trunka akimirką“

Žydų, pasiaukojimo ir XX a. vid. katastrofų tema. Aukštesnio lygio siekiantiems mokiniams, Icchoko Mero (1934-2014 m.) romanas apie XX a. Vilniaus geto žydų tragizmą, nors neįtrauktas į privalomosios literatūros sąrašą, yra vienas skaitomiausių lietuvių literatūros kūrinių visame pasaulyje ir vertas dėmesio.

2 min (303 ž.)

istorinis ilgas besidomintiems

N   Ieškai korepetitoriaus? Susipažink su mūsų kolegomis!
[Nuotrauka] Iliustracija
Aa

Šaltiniai ir projektai — klausykitės audio knygą

Vokiečių masiniai tarptautiniai nusikaltimai

XX a. vidurys — katastrofų laikotarpis. Antrasis pasaulinis karas ypač paveikė Europą.

Rytuose SSRS okupavo ir aneksavo Baltijos šalis, o Vakaruose Hitlerio Vokietija sugebėjo okupuoti Paryžių, vėliau pavergė Baltijos šalių piliečius… Tačiau ir Rytuose, ir Vakaruose (tik vėliau, nuo 1942 m.), vyko holokaustas (žydų žodis — šoa, angl. shoah).

Apie politinio įkaito gyvenimą lageryje rašė Balys Sruoga, o apie apie Vilniaus geto gyvenimą (nors kūrinys nememuarinis) rašė Icchokas Meras (Vikipedija). Onos Šimaitės — bibliotekininkės, humanitarinės — paskatinimo dėka Meras pradėjo kurti romanus.

Šiais laikais

Kai kurie neigia holokaustą, tai antisemiti ir neonaciai. Kita vertus, yra ir kitų socialinių grupių, kurių šiandien didesnė dalis visuomenės netoleruoja. Žydai buvo nekalti žmonės, bet jų nekentė Hitleris, todėl norėjo juos sunaikinti, išaukštinti arijų tautą.

Samprotavimo rašiniuose …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk kelis Eurus mūsų veiklai ir gauk prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių privilegijų. Contribee — plačiai naudojama lietuvių sukurta platforma, per kurią tūkstančiai paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Skaityti pilną per „Contribee“

💖 Nusiųskite žinias draugams!

Daugiau tokio turinio

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →