← Literatūra

Tik per „Contribee“

Icchokas Meras
Romanas „Lygiosios trunka akimirką“

Nauja!  

Žydų, pasiaukojimo ir XX a. vid. katastrofų tema. Aukštesnio lygio siekiantiems mokiniams, Icchoko Mero (1934-2014 m.) romanas apie XX a. Vilniaus geto žydų tragizmą, nors neįtrauktas į privalomosios literatūros sąrašą, yra vienas skaitomiausių lietuvių literatūros kūrinių visame pasaulyje ir vertas dėmesio.

4 min (799 ž.)

istorinis ilgas besidomintiems

R   Ieškai korepetitoriaus? Susipažink su mūsų kolegomis!
[Nuotrauka] Iliustracija
Aa

Klausytis audioknygos ištraukų

Trumpas konspektas

Biografija

Svarbiausi Icchoko Mero biografijos faktai yra:

XX amžiaus vidurio kontekstas

XX a. vidurys — katastrofų laikotarpis. Antrasis pasaulinis karas ypač paveikė Europą.

Rytuose SSRS okupavo ir aneksavo Baltijos šalis, o Vakaruose Hitlerio Vokietija sugebėjo okupuoti Paryžių, vėliau pavergė Baltijos šalių piliečius… Tačiau ir Rytuose, ir Vakaruose (tik vėliau, nuo 1942 m.), vyko holokaustas (literatūroje galima pastebėti, kad žydai šį įvykį vadina šoa, angl. shoah).

Apie politinio įkaito gyvenimą lageryje rašė Balys Sruoga, tuo tarpu apie Vilniaus geto gyvenimą (nors kūrinys nememuarinis) rašė Icchokas Meras. Onos Šimaitės paskatinimo dėka Meras pradėjo rašyti …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk kelis Eurus mūsų veiklai ir gauk prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių privilegijų. Contribee — plačiai naudojama lietuvių sukurta platforma, per kurią tūkstančiai paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Skaityti pilną per „Contribee“

💖 Nusiųskite žinias draugams!

Daugiau tokio turinio

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →

Nerandi atsakymų į klausimus? Atrask juos su korepetitoriu NEMOKAMAI!
Nuo šiol Edukamentas išvien dirba kartu su Alfa klase, bene geriausiais korepetitoriais Lietuvoje. Su kodu EDUKAMENTAS pirma pamoka – nemokama.